Yayında :
RELAX TİME
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

Salihli’de yetişiyor büyük şehirlerde sofraları süslüyor

 

Olgunlaşan ve rengini bulan erikler verimli arazileri olan Salihli’de yetişip özenle toplanarak büyükşehirlerde sofraları süslemek için yola çıkıyor.

Başta yerli Alyanak diye adlandırılan erik cinsi olmak üzere Salihli’de tarlalarda yetişen Black Amber, Black Diomand, Angelina ve Katanya cinsi erikler özenle toplanarak Büyükşehirlerde Pazar ve market tezgahlarında yerlerini alarak vatandaşların sofralarını süslemek için alıcılarını bekliyorlar. Salihli’de bahçesinde yetiştirdiği erik hasadına başlayan ve marmelat ve komposto olmak üzere eriklerin birçok alanda kullanıldığını ifade eden Köse Tarım sahibi Gürcan Köse, “Alyanak, Black Amber, Black Diomand, Angelina ve Katanya cinsi eriklerimizin hasadına hayırlısıyla başladık. Eriklerimiz Salihli’de kendi bahçemizde tamamen doğal olarak özenle yetişiyor. Hasat dönemi geldiğinde işçilerimiz tarafından özenle toplanıyor. Cinslerine göre özenle toplanan eriklerimiz kasalara özenle tek tek dizilerek gönderime hazır hale geliyor. Başta İstanbul olmak üzere İzmir, Ankara, Bursa, Adapazarı gibi büyükşehirlerde eriklerimizin alıcıları hazır halde hasadı bekliyor. Ağaçlardan toplanan erikler sadece meyve olarak değil marmelat, komposto, kurutmalık ve reçel olarak birçok farklı şekilde vatandaşlarımızın damak tadına hitap ediyor” diye konuştu.    

 
Tarih       : 05 Temmuz 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom