Yayında :
SALİHLİ TV HABER BÜLTENİ
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

Ramazan ayında Saman işçilerinin zorlu mücadelesi

 

Salihli’de buğday hasadının başlamasının ardından saman işçileri 30 derecenin üzerine çıkan sıcaklık altında hem çalışıyor hem de oruç tutuyor.

    Salihli’de buğday hasadının başlamasıyla birlikte işçiler kavurucu sıcak altında, saman tozları içinde oruçlu olarak çalışmak zorunda kalıyor.
 
      Saman işçisi Mustafa Ekmer, dört yıldır her mevsim bu işi yaptığını belirterek, “Ramazan ayında oruçluyken kavurucu sıcak altında saman işinde çalışmak zorunda kalıyorum, yevmiyemiz 40-50 lira arasında. Bu yıl saman işi Ramazan ayına denk geldiği halde çalışmak zorundayız ve çalışıyoruz” dedi. 
 
   Sıcak hava ve özelikle saman tozundan etkilendiklerini söyleyen Mustafa Ekmer, “Çok zorlanıyoruz, özelikle samanın tozu ile sıcaklık bir araya geldi mi bazen dayanılmaz hal alıyoruz. Günde arkadaşlarla beraber, yaklaşık 500 çuval dolduruyoruz, altı arkadaşız bunları bölsek ortalamam herkese 90 çuval düşüyor. Doldurmakla da kalmıyoruz, her biri ortalama 30-40 kilo gelen çuvalları kamyona yüklüyoruz. Sabah saat iki, üç gibi geliyoruz akşama doğru işimiz bitiyor. Ne yapalım ekmek kavgası Ramazan’da çalışıyoruz” diye konuştu.
 
 
Tarih       : 12 Haziran 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom