Yayında :
RELAX TİME
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

Salihli’de okuma yazma seferberliği belge töreni düzenlendi

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan okuma yazma seferberliği birinci dönem belge dağıtım töreni Eczacı Fadime Bolkan İlkokulunda düzenledi.

Salihli’de okul yazarlık seferberliği çalışmalarının amacına ulaşması için Kaymakamlık bünyesinde mahalle komisyonları oluşturulup konuyla ilgili genelge doğrultusunda alan taramaları yapılarak Salihli Şehit Özsoy Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce kurslar peyderpey açılmıştı. Salihli’de toplamda 61 kurs açılırken bu kurslara 805 kişinin katıldığı öğrenildi.

Eczacı Fadime Bolkan İlkokulunda düzenlenen belge dağıtım töreninde konuşan Salihli Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, kursiyerlere müjdeyi vererek kursun ikincisinin de açılacağını ve ikinci aşamada hızlı okumaya geçileceğini söyledi.

Yıllar sonra okuma yazma öğrenen kursiyerler ise çok mutlu olduklarını belirterek yenide doğmuş gibi olduk diyerek okuma yazma kurslarında emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Törene Salihli Kaymakamı Turgut Çelenkoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Dilek ve şube müdürü Şuayip Serbes, İlçe Müftüsü Adem Karakelebek, Halk Eğitim Müdürü Mehmet Yazka, Eczacı Fadime Bolkan İlkokulu müdürü Fahrettin Ateş ve kursiyerler katıldı.

 

 
Tarih       : 16 Mayıs 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom