Yayında :
RELAX TİME
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

Salihli’de JES’lere karşı panel düzenlendi

 

Mimarlar Odasının düzenlediği “Salihli’de Jeotermalin Gediz Ovasına Olumsuz Etkileri” adlı panel, Salihli Ticaret ve sanayi Odası Sardes Konferans Salonunda yapıldı.

Emekli öğretmen Hakkı Uysal’ın yoğun çaba gösterdiği başkanlığını Koray Kaplan’ın yaptığı Mimarlar Odası Salihli Temsilciliği’nin öncülüğünde STSO Sardes Konferans salonunda düzenlenen “Salihli’de Jeotermalin Gediz Ovasına Olumsuz Etkileri” adlı panelde Salihli ve bölgesine yapılması planlanan ve bir süredir çalışmaları süren jeotermal enerji santralinin (JES) zararları konunun uzmanları tarafından anlatıldı. İlginin yoğun olduğu panelde konuşmacı olarak Yüksek Jeoloji Mühendisi Tahir Öngür jeotermal enerji santrallerinin doğaya verdikleri zararları Alaşehir’de Aydın’da yaşananlar hakkında bilgiler verdi. Panele katılan Aydın Çevre Plaformu (AYÇEP) yöneticisi Mehmet Vergin, jeotermal enerji santraline (JES) karşı Aydın’da verdikleri mücadeleleri ve neler yaşadıklarını katılımcılara anlattı. Panelin diğer katılımcıları olan Yüksek Jeoloji Mühendisi Erhan İçöz ve Halk Sağlığı Uzmanı Prof. Dr. Ali Osman Karababa, katılımcıları kendi alanlarında jeotermal enerji santrallerinin verdikleri zararlar hakkında bilgilendirdiler.

Mimarlar Odası Salihli Temsilciliği başkanı Koray Kaplan yaptığı açıklamada: “Salihli bölgesinde yapılan saha çalışmalarında bölgenin yeraltı kaynaklarından olan sıcak su ile JES (jeotermal enerji Santrali) yapılmak istenmektedir. Yaşam alanları içerisinde böyle bir santralinde yaşamı olumsuz etkileri Aydın Ovası ve Alaşehir Ovasında yaşanmıştır. Biz mimarlar olarak her bir ferdin yaşam alanlarında sağlıklı ve huzurlu yaşamalarını sağlamakla yükümlüyüz bu anlamda bu planlamaların ileride telafisi mümkün olmayan ağır sonuçlar doğuracaktır” şeklinde konuştu.

 

 
Tarih       : 15 Mayıs 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom