Yayında :
RELAX TİME
 
 
Salihli TV Haber Bültenini izliyorsunuz. Salihli TV iletişim telefon numarası 0544 373 56 12... Salihli'nin ilk web televizyonu Salihli TV'yi izlemek için CANLI İZLE yazan yeri tıklamanız ve sesi açmanız yeterli...                  
 

“Maddeye bağlanma hayata bağlan”

 

Salihli Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün hazırladığı, “Bağımlılıkla Mücadele ve Farkındalık” projesinde Lise ve Ortaokul öğretmenleri ile öğrenci velilerine yönelik düzenlenecek olan konferansların ikincisi Salihli’de görev yapan ortaokul öğretmenlerine yönelik yapıldı.

 Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda yapılan konferansta Psikolog Doktor Umut Yıldız, “Uyuşturucu madde bağımlılığı, bağımlılığın nasıl anlaşılabileceği, koruyucu ve risk faktörleri” konularında katılımcı öğretmenlere bilgiler verdi.  
   Psikolog Doktor Yıldız öğretmenlere yönelik verdiği konferansta bağımlı kişilerin özellikleri, madde kullanan kişiyi fark etme yolları, maddeye başlama nedenleri, öğretmenin şüphelendiğinde neler yapması gerektiği ve öğrencilerin madde kullanmasını önlemek için neler yapılabileceği konularında aktarımlarda bulundu. Ayrıca katılımcılara Salihli Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün hazırlamış olduğu bağımlılık konulu broşürler dağıtıldı.
   Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün hazırladığı, “Bağımlılıkla Mücadele ve Farkındalık” projesi kapsamında düzenlenecek konferans serisinde Salihli’de bulunan 51 Ortaokul ve Lise’de görev yapan öğretmenler ve öğrenci velileri bilgilendirilmeye devam 
edecek.
   Proje sonunda öğretmenler ve velilerin bağımlılık konusunda 
farkındalık kazanmaları ve madde bağımlılığına en uygun yaklaşımın ne olduğuna yönelik bilgilendirilmesi hedefleniyor. 
 
 
Tarih       : 12 Nisan 2018
 
 

 

www.salihlitv.com

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2018 

 
 

RadyoTelekom