Salihli TV

Yılın son belediye meclis toplantısı gerçekleştirildi

Salihli Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısı, belediye meclis salonunda gerçekleştirildi.

Yılın son belediye meclis toplantısı gerçekleştirildi
05 Aralık 2017, Salı

Salihli Belediyesi Meclis Salonunda yapılan toplantıda belediye meclisi, ek gündem maddeleriyle birlikte toplam 8 gündem maddesini görüşerek karara bağladı. Salihli Belediye Meclisi, 1 yıllık süre ile görev yapacak Doğalgaz Enerji Komisyonuna; Milliyetçi Hareket Partisi’nden Osman Vural, İsa Yıldırım ve Yunus Candan, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Koray Kaplan, Ak Parti’den ise Hidayet Deniz'i seçildi.

Salihli Belediye Meclisinin diğer gündem maddelerinden olan S.S 24 Nolu Taşıyıcılar Kooperatifi adına tahsis edilen Gümüşçayı Kenarında bulunan Dolmuş Durağı’nın tahsis süresinin uzatılması talebi, Salihli imar plan notlarının 27. Madde uygulanmasının durdurulması hususu oy birliği ile kabul edilirken, planlı Alanlar imar Yönetmeliğine Aykırı Plan Notlarının incelenerek gerekli düzeltme ve ilave düzenlemelerinin yapılması hususu İmar Komisyonuna havale edildi. Barış Mahallesi’nde bulunan işyerlerine alkol ruhsatı verilmesi talebi Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havale edilirken, Kemer Mahallesi Karakılçık Buğdayının üretilip un haline getirilmesi için kullanılacak olan tarihi değirmenin kamulaştırılması talebi de Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havale edildi.  

Doğalgaz çalışmasının hızlı bir şekilde devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Zeki Kayda; "Şu anda Gölmarmara-Akhisar, Akhisar-Salihli hattı üzerinde çalışmalar başladı. Öyle zannediyorum ki 2018’in sonunda Salihli’ye doğalgaz boru hatları döşenecek. Çalışmalarımız bu şekilde devam ediyor” dedi. 

Ocak ayı meclis toplantısının ise, 3 Ocak 2018 Çarşamba günü saat 20.00’da yapılacağı açıklandı.

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.