Salihli TV

İYİ PARTİ'DE BAŞKAN KİM OLACAK ?

İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın tarafından yürütüldüğü bilinen teşkilatlanma çalışmalarında Salihli ile ilgili kulislerde ilginç bilgiler yer alıyor.

İYİ PARTİ'DE BAŞKAN KİM OLACAK ?
01 Aralık 2017, Cuma
    Bazı kesimlerce iktidar için yeni bir alternatif olarak görülen ve Eski İçişleri Bakanı Meral Akşener liderliğinde kurulan İYİ Parti, 81 ilde teşkilatlanmaya giderken bugüne kadar 51 ile kurucu il başkanı atandı. Manisa’da İYİ Parti’de il başkanlığı için kamuoyunda Doğruyol Partisi Manisa İl eski yöneticisi ve Manisa eski Milletvekili Ümit Canuyar’ın oğlu Cihan Canuyar ile MHP’den kopan eski Manisa il başkanı Tamer Akkal'ın isimleri geçiyor.
 
   İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın tarafından yürütüldüğü bilinen teşkilatlanma çalışmalarında Salihli ile ilgili kulislerde ilginç bilgiler yer alıyor.
 
    Salihli kamuoyunda bir çok isim ön plana çıkıyor. MHP eski Salihli İlçe Başkanı Mesut Kızıltuğ, Doğru Yol Partisi eski ilçe başkanı İlhan Körezli, MHP MYK üyesi eski MHP Salihli İlçe başkanı Ali Gürsel, Türk Ocakları Şube Başkanı Ersin Aybar, MHP Salihli Belediye Meclis Üyesi Sebahattin Tekdal'ın kızı olan ve eski MHP Salihli İlçe teşkilatı yönetim Kurulu üyesi Fatma Selcen Tekdal ile eski MHP'li Mali Müşavir Mürsel Efe'nin isimleri İYİ Parti Salihli İlçe Başkanlığı için Salihli kamuoyunda konuşuluyor.
   
    İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın dün basına şu bilgileri verdi: "2019'da Cumhurbaşkanlığı seçimini kazanacak bir organizasyon kuruyoruz. Kurduğumuz il ve ilçe teşkilatlarında herkesin bu kriterlere titizlikle riayet etmesi lazım. Görev alan il ve ilçe başkanlarının siyasi kimliklerinin yanında oluşturulan yönetimlerin içerisinde görev alan aktörlerin kimlikleri de en az onlar kadar önemli. Bu süreçte sürekli gelişen merkez parti hüviyetine bürünen bütün Türkiye'yi kucaklayan bir yapının ortaya çıkacağını düşünüyorum. Şu ana kadar yaptığımız hamlelerin de başarılı olduğunu belirtmeliyim.
 
TEŞKİLATLARDA GÖREV ALMAK İÇİN TALEP PATLAMASI VAR
 
    İYİ Parti teşkilatlarında görev almak için insanların yarış içerisinde olduğunu belirten Aydın, bu durumun partinin merkez konuma gelmesinde önemli bir işlev gördüğünü belirterek "Ben böyle bir talep patlaması görmedim. Geçmişte farklı partilerde siyaset yapmış veya seçmen olmuş herkesten yoğun ilgi ve katılım oluyor. Bilhassa il teşkilatlarımızın yönetimine girebilmek için inanılmaz bir yarış var. Bu bizim elimizdeki yapıyı renklendirmemize büyük katkı sağlıyor. Partimize katılım konusunda cesaret kat sayısı da gittikçe yükseliyor. Ben bundan sonraki süreçte bunun olumlu yönde merkez partinin bütün unsurlarının içinde olduğu görev taksiminin de aynen yansıdığı bir yapının ortaya çıkacağını düşünüyorum." dedi.
 
10 ARALIK'TA KONGREMİZ VAR
 
    Genel İdare Kurulumuz karar aldı,10 Aralık'ta kongremiz var. Bir yandan il ve ilçe teşkilatlarındaki çalışmalar devam ediyor. Daha sonra bunların kongrelerini yaparak yeni bir kongre daha yapacağız. Bu kongre sonucunda ortaya çıkacak tablo bizim idealize ettiğimiz, kafamızda teşkilat modeline en uygun yapının ortaya çıkacağı o kongre olacak. Sürekli iyileştirme, tadil etme, varsa yapılan yanlışlar, bunları düzeltme için önümüzde bir süreç var. O süreçte bu restorasyonu da yaparak yolumuza devam edeceğiz. Çünkü bu süreçler hataya açık. Bizler de hata yapıyoruz ama hataları düzeltme irademizi de her zaman kullanacağız" dedi.
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.