Salihli TV

Eski sıralar tekrar öğrencilerin kullanımına hazırlanıyor

Salihli Cumhuriyet Başsavcılığı Denetim Serbestliği Müdürlüğünce yapılan projede Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği dezavantajlı okullarda yıpranmış olan sıralar yükümlülerce zımparalanıp, cilalanarak bakımları yapılıp tekrar öğrencilerin kullanımına hazır hale geliyor.

Eski sıralar tekrar öğrencilerin kullanımına hazırlanıyor
14 Kasım 2017, Salı
Salihli Cumhuriyet Başsavcılığı Denetim Serbestliği Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğince yapılan proje de Kamu Hizmet Cezası gereğince İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği dezavantajlı imkanları sınırlı okullarda yükümlüler eski kullanılamayan sıraları zımparalayarak ve cilalayarak tekrar öğrencilerin kullanımına hazır hale getiriyor. Proje kapsamında ilk olarak Eczacı Fadime Bolkan ilkokulunda çalışmalar başladı.
 
   Bu bakımdan yapılan proje ile Denetimli Serbestliğin hizmetleri arasında olan; Toplumun huzur ve mutluluğunu sağlamak için, suç işleyen veya şartlı tahliye olan insanların yeniden suç işlemesini önlemek suçluların cezalarını toplum içinde rencide olmadan çekmelerini sağlamak ve onlara her konuda rehberlik yaparak topluma katkıda bulunmak hedeflenmiş oluyor.
 
    Okul ve Kamu Kurumlarının ihtiyaçlarının karşılanması konusunda önem arz eden ve tekrar kullanıma hazır hale getirilen sıraların eğitim ve öğretime kazandırıldığı projede günlük 50 sıra hazır halde sınıflara teslim edilirken bugüne kadar yapılan çalışmalar sonucunda bugüne kadar 300 sıra eğitim ve öğretime kazandırılmıştır.
 
   Yetkililerden aldığımız bilgiye göre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlediği diğer okullarda da sıraların temizlenmesinin yanında temizlik ve okullara bakım çalışmaları da devam ediyor. 
 
 
 
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.