Salihli TV

Salihli Devlet Hastanesi Diyabet Okulu 5. mezunlarını verdi

Yaklaşık 2 yıldır ara ara devam eden diyabet okulu 5 mezunlarını verdi.

Salihli Devlet Hastanesi Diyabet  Okulu 5. mezunlarını verdi
13 Kasım 2017, Pazartesi
     Yaklaşık 2 yıldır ara ara devam eden diyabet okulu 5 mezunlarını verdi.
Diyabet okuluna devam eden kursiyerler Uzm.Dr. Ayhan Irak, Diyabet hemşiresi Keziban Keleser, Diyetisyen Sevil Gökoğlu, Elif Tomurcuk  ve fizyoterapist  Caner Kurt’la birebir karşılıklı iletişim halinde şeker hastalığı diyabet konusunda kafalarındaki her soruya anında yanıt buluyorlar.  Diyabetli hastaların yeme içmeleri, spor yapmaları kullandıkları insilünü doğru yapmaları gibi hastalaıkları her tülü bilgiyi en doğru ağızdan en doğru biçimde öğrenmelerini sağlayan bu eğitimler değişik dönemlerde  şeker hastalarının talepleri doğrultusunda yapılıyor.
      5. mezuniyet törenine katılan 6 hasta belgelerini kendilerine eğitim veren hekim ve hemşirelerden aldılar.
     Nimet Taşkın, Metin Yıldız,  Ahmet Dumanoğlu, Gündüz Yaren, Namık Hastürk, İlknur Tuncer eğitim ve belge alımı sonrası toplu halde fotoğraf çekilerek bu güzel günü anılarının baş köşesine koyacaklarını ifade ettiler.
       Gündüz Yaren, “Eğitimli bir öğretmen olmama rağmen diyabet konusunda yepyeni şeyler öğrendik. Doğru bildiğimiz yanlışları yapmayacağız artık. Çok faydalı bir eğitim diyabeti olan tüm vatandaşların bu eğitimi mutlaka almaları gerektiğini bizzat yaşayarak gördüm” dedi.
    Diyabet hemşiresi Kezban Keleşer: “Ben bana başvuran her vatandaşımıza birebir diyabet eğitimini anlatıyorum. Ama diyabet okulumuzda uzman doktorumuz diyetisyenlerimiz ve fizyoterapistimiz de oluyor.Hastalarımız istedikleri her soruyu birebir sorup anında cevaplarını öğreniyor.Hem öğreniyor hemde yeni dostluklar diyabet kardeşliği ediniyorlar. Talep olduğu takdirde diyabet okulumuz devam edecektir” dedi.
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.