Salihli TV

Üçüzler Can'da hayat buldu

Salihli ve bölgesine hizmet veren Özel Can Hastanesi bir mucizeyi daha gerçekleştirerek üçüz bebeklerin hayata tutunmasını sağladı.

Üçüzler Can'da hayat buldu
13 Kasım 2017, Pazartesi

   Salihli ve bölgesine hizmet veren Özel Can Hastanesi bir mucizeyi daha gerçekleştirerek üçüz bebeklerin hayata tutunmasını sağladı. Esra ve Ömer Fatih Akbaba çiftinin üçüz bebekleri 33 haftalık iken erken doğumla dünyaya geldi.

   Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Ufuk Eraslan  takibinde 2 erkek ve 1 kız olan üçüz bebekler 1900 gr, 1825 gr, 1735 gr. olarak Özel Can Hastanesi’nde gözlerini dünyaya açtılar. Doğum sonrası, Yenidoğan Yoğun bakım Uzm.Dr. Cem Altınsoy tarafından üçüzlerde  yapılan tetkikler sonucu erken doğum sonrası solunum yetmezliği olduğunu fark etti. Dünyaya gözlerini  açan üçüzler Yusuf Taha, Hafize Sare, Emir Alp bebekler Uzm.Dr. Altınsoy tarafından yeni doğan yoğun bakım servisinde 50 süreyle tedavi edildi. Tedavi sonucunda üçüz bebekler sağlıklı bir şekilde ailelerine teslim edildi. Hamilelikte takibin önemine vurgu yapan Özel Salihli Can Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Ufuk Eraslan, “Üçüz bebeklerimiz 33 haftalık olarak erken doğumla dünyaya geldi.  Gerekli müdahale ve tedavileri hızla uygulayarak üçüz bebeklerimizi Yenidoğan Kliniğimize teslim ettik. Bebeği sağ salim ailesine kavuşturduğumuz için mutlu ve gururluyuz” dedi.

   Esra ve Ömer Fatih Akbaba çifti, “Bizim için zor günlerdi. Ama şimdi bebeklerimize kavuşmanın sevincini, mutluluğunu yaşıyoruz. Artık üçüzlerimiz kucağımızda. Bu Allah’ın bir lütfu, rabbimin bir armağanı. Bize bu mutluluğu yaşatan Özel Salihli Can Hastanesine, doktor ve hemşirelerine çok teşekkürler" dediler.

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.