Salihli TV

a

a
12 Kasım 2017, Pazar

Özdağ’dan Büyükşehir’e, “Manisalılara sağlıksız su içirmeyin”

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ partisinin İl Başkanlığı binasında basın açıklamasında bulunarak Manisa’nın 17 ilçesindeki camiler, hastaneler, su depoları, okullar ve sokaktaki çeşmelerden alınan numunelerin analiz edildiğini ifade ederek Analiz sonucunda Ahmetli, Soma ve Gölmarmara dışındaki ilçelerden alınan numunelerin sorunlu çıktığını belirtti. Özdağ, “Bir kaos yaratmayalım düşüncesiyle MASKİ’ye ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanına bir süre verdik. Kendileri 3 gün önce bir açıklama yaparak 2014 yılı öncesinden bizim sorumlu olduğumuzu ifade etti. Evet doğrudur 2014 yerel seçimleri öncesinden biz sorumluyuz. Mademki biz sorumluyduk, yaklaşık 2 ay önceki basın açıklamamızdan sonra, “Bizim elimizde böyle bilgi ve belgeler yok. Selçuk Özdağ elindeki bilgi ve belgeleri bize gönderirse biz gereğini yaparız” niye dediniz? Siz Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün her ay size gönderdiği bu raporlardan haberiniz yok muydu? Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından size verilen şifreyle her ay bunları açarak neden kontrol etmediniz?” dedi.

 

SELÇUK ÖZDAĞ’DAN CENGİZ ERGÜN’E ÇAĞRI

Konuşmasında Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e de çağrıda bulunan Özdağ, “Sayın Cengiz Ergün bir an önce klorlama yapılacak olan cihazlarla ilgili ihaleyi tamamla, tüm depoları hijyenik hale getir, klor cihazlarını aldıktan sonra ekiplerin tarafından buraları klorla, merdivenleri uygun ve kanuni hale getir, merdivenler paslanmasın bize ve tüm Manisalılara paslı su içirme, klor cihazları yüzde 50’den fazla depoda yok, klor cihazları deponun orada olması gerekiyor, cihazlar uzakta ve yanlış yerlere konulmuş bu konuyla ilgili lütfen uzmanlara danış ve MASKİ ile birlikte çalışarak cihazları doğru yere koyun, bakterileri üreten klorsuzluktur, klorlamayı sağlıklı yapın. Bizim sizinle ilgili bu yanlışlığı söylememizden rahatsız olmayın, bilakis memnuniyet duyun” diye konuştu.

AKILLI SAYAÇ DAYATMASINDAN VAZGEÇİN

Manisa Büyükşehir Belediyesinin zorunlu tuttuğu ön ödemeli elektronik kartlı su sayacı uygulamasına karşı açılan davalarda mahkemelerin vatandaş lehine kararlar verdiğini, son olarak Kamu Denetçiliği Kurumu'nun (KDK) da belediyeye durumun hukuka aykırı olduğu yönünde tavsiye kararı verdiğini söyleyen AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, " Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün'e süre veriyoruz. Yapmayın vazgeçin bundan. Ombudsman açıklamayı yaptı. Vatandaşlar mahkemeleri kazanıyorlar. Yazık olacak ödenen tazminatlara. Yeni saatler heba olacak. Avukat masrafı vereceksiniz. Kasanızdan çıkacak bunlar. Benim rızam olmadan, benim evimde huzursuzluğa sebep vermeyin. Gelin bu uygulamadan vazgeçin" uyarısında bulundu.

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.