Salihli TV

Kıbrıs gazileri 43 yıl sonra Kıbrıs'ı ziyaret edecek

Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan Turgutlulu gaziler 43 yıl sonra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine giderek cephede yer aldıkları toprakları ziyaret edecek.

Kıbrıs gazileri 43 yıl sonra Kıbrıs'ı ziyaret edecek
11 Kasım 2017, Cumartesi

   Kıbrıs Barış Harekatı'na katılan Turgutlulu gaziler 43 yıl sonra Kuzey Kıbrıs Türk  Cumhuriyetine giderek cephede yer aldıkları toprakları ziyaret edecek.
   1974 yılı Temmuz ayında gerçekleşen Kıbrıs Barış Harekatında yer alan ve harekatın başarısında pay sahibi olan 23 Turgutlulu gazi 43 yıl aradan sonra savaştıkları toprakları tekrar görmek için Kıbrıs'a gidecek. Turgutlu Kaymakamlığının desteğiyle gerçekleşen gezi Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan'ı ziyaret eden Türkiye Gaziler ve Şehit Yakınları Vakfı Turgutlu Şube Temsilcisi Hüsamettin Sağlık, Kaymakam Turan'a desteklerinden dolayı teşekkür ederken, Kaymakam Turan ise "Gazilerimiz bizim başımızın tacı. Şehit ailelerimiz gözümüzün bebeği, onlar bize emanet. İnşallah Kıbrıs topraklarında yani cephede yer aldığınız topraklarda şimdi keyifli günler geçireceksiniz. Sizden tek arzumuz Kıbrıs'a bizden selam etmeniz. Her zaman onların yanında olduğumuzu iletmeniz olacak. Şimdiden hayırlı yolculuk keyifli günler diliyorum" diye konuştu.

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.