Salihli TV

Salihli Devlet Hastanesi'nde gerçeğini aratmayan tatbikat

Salihli'de Hastanede gerçeğini aratmayan deprem ve yangın tatbikatı gerçekleşti. Salihli Devlet Hastanesi sağlık çalışanlarına yönelik, Afet ve Acil Durum Yönetimi Eğitimi ile Uygulamalı Deprem ve Yangın Tatbikatı düzenlendi. Gerçeğini aratmayan tatbikatı hastanedeki bazı vatandaşlar gerçek zannederek korku yaşadı.

Salihli Devlet Hastanesi'nde gerçeğini aratmayan tatbikat
09 Kasım 2017, Perşembe
   Manisa Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğü (AFAD), Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı işbirliğiyle Salihli Devlet Hastanesinde düzenlenen tatbikat saat 10.30’da başladı.     
   Senaryo gereği ilk aşamada deprem sarsıntısı sonrası anonslar ile hastane bahçesinde hummalı bir çalışma başladı. Hastane personeli ve AFAD ekipleri sağlık malzemelerini Doğal Afet durumunda belirlenmiş alana taşıdılar. Yine senaryo gereği hastaneye depremde yaralanmış yaralılar gelmeye ve ekipler tarafından ilk tedaviye alınmaya başlandı. Kendi araçları ve ambulanslar ile hastaneye gelen hastalara bahçede belirlenen ve malzemelerin taşındığı alanda sağlık ekiplerince müdahaleler gerçekleşti.
 
   Öğlen saatlerinde ise deprem sonrası oluşan yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Senaryo gereği katta mahsur kalan hastalar Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekiplerince kurtarıldı.
 
    Salihli Devlet Hastanesi yönetiminin yaptığı basın açıklamasında; “Bugün Hastanemiz idare katında sonuçları oldukça ağır olabilecek bir yangın çıkmıştır. Yangının kısa zamanda fark edilmesiyle Kırmızı Kod uygulaması başlatılışmış ve derhal müdahale edilmiştir. İtfaiye aranarak yardım istenmiş ve yangın çıkan birimin üstünde bulunan Koroner Yoğun Bakım ünitesi tahliye edildi. Tahliye esnasında mahsur kalan 4 hasta itfaiye ve hastane personeli yardımıyla tahliye edildi. Personel ve itfaiye görevlilerinin yoğun gayretleriyle yangın en az hasarla atlatıldı. Hastalarımıza ve personelimize geçmiş olsun dileklerimizi iletir, emeği geçenlere teşekkür ederiz” ifadeleri kullanıldı.  
 
  Muhtemel bir deprem ve yangın durumunda hastane binasının nasıl tahliye edileceği ve yaralıların nasıl kurtarılacağı senaryosu üzerine kurulan tatbikat başarılı bir şekilde son buldu.
 
 
 
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.