Salihli TV

İmam Hatip'te aşure etkinliği düzenlendi

Muharrem ayı dolayısıyla Salihli Yiğitbaş İmam Hatip Ortaokulunda öğrenci ve velilere aşure ikram edildi.

İmam Hatip'te aşure etkinliği düzenlendi
12 Ekim 2017, Perşembe
   Muharrem ayı dolayısıyla Salihli Yiğitbaş İmam Hatip Ortaokulunda öğrenci ve velilere aşure ikram edildi.
   Hazırlanan aşure etkinliğine katılım yoğun oldu. Salihli Yiğitbaş İmam Hatip Ortaokulu yönetimi ve okul aile birliği başkanlığı tarafından düzenlenen aşure programına kurum müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
 
   
Bir konuşma yapan Okul Aile Birliği Başkanı Harun Cirit, “İslam kültürü içerisinde önemli zaman dilimleri vardır. Bunlar Müslümanlar tarafından dört gözle beklenir, gelince de gereği yapılır. Bu müstesna zaman dilimlerinden birisi de Aşure günüdür. Bu gün diğer günlere nazaran farklı bir öneme sahiptir. Biz de bu müstesna günün öğrencilerimiz tarafından bilinmesi ve kardeşliğin pekiştirilmesi adına tüm öğrenci, öğretmen ve bizi kırmayarak davetimize icabet eden misafirlerimize aşure ikramında bulunduk. Bu aşurenin yapılmasında emeği geçen, okul idaresine, öğretmenlerimize, velilerime, okulumuz personellerine teşekkür eder, bu güzellikleri bizlere yaşatan misafirlerime saygılar sunarım, Muharrem ayı içerisinde yapılan duaların kabul olmasını diliyorum." dedi. Etkinlik öğrencilere, velilere ve katılımcılara aşure ikram edilerek son buldu. 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.