Salihli TV

Salihli'de muhtarlar eğitime devam ediyor

İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından muhtarlara yönelik verilen madde bağımlılığının önlenmesi, ruh sağlığı ve intiharların önlenmesine yönelik eğitim devam etti.

Salihli'de muhtarlar eğitime devam ediyor
11 Ekim 2017, Çarşamba
   Gruplar halinde katılan muhtarlara yönelik verilen eğitim İlçe Sağlık Müdürlüğü binasında bu hafta farklı muhtarlar ile devam etti. Bağımlılığın önlenmesine yönelik eğitimi Sosyal Hizmetler Uzmanı Sehtap Bayın Kaşıkçı yaparken, Ruh sağlığı ve intiharların önlenmesine yönelik eğitim Psikolog Özge Öztunç tarafından verildi.
 
  Madde kullanımın Dünya ve Türkiye’de artması ve kullanım yaşının düşmesiyle önemli bir konu haline gelen madde bağımlılığının önlenmesi ile ruh sağlığı ve intiharların önlenmesi adına yapılan eğitimin, ulaşımının kolay olması ve mahalledeki vatandaşları tanıması dolayısıyla ile muhtarlara yönelik yapılması amaçlandı. 
 
Yapılan Eğitimde muhtarlarda kendi mahallelerinde yaşadıkları sıkıntıları anlatırken önerilerini de sundular.
 
   Yapılan çalışmanın önemli ve faydalı olduğunu ifade eden Salihli Gaziler Mahallesi Muhtarı ve Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Güler, “Çok önemli bir konu ve yapılan çalışmada emeği geçen herkese çok teşekkürler. Bir kişinin bile kurtulmasına faydamız dokunursa ne mutlu bize. Muhtarlarımızla yapılan çalışmanın çok faydalı olacağını düşünüyorum” dedi.
 
    İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından verilen eğitim haftaya 18 Ekim Çarşamba günü farklı bir grupla devam edecek.
 

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.