Salihli TV

Salihli'nin yeni satranç ustaları yetişiyor

Düzenledikleri birçok proje ve eğitimler ile birçok gencin gelişimine katkı sağlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Salihli Gençlik Merkezi'nde gençlere yönelik satranç eğitimleri devam ediyor.

Salihli'nin yeni satranç ustaları yetişiyor
12 Ağustos 2017, Cumartesi
      Düzenledikleri birçok proje ve eğitimler ile birçok gencin gelişimine katkı sağlayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Salihli Gençlik Merkezi’nde gençlere yönelik satranç eğitimleri devam ediyor.
   
  Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü Salihli Gençlik Merkezi’nde gençlere yönelik satranç eğitimlerine devam ediyor. Çocuklar burada hem satranç eğitimi alırken hem de boş zamanlarını arkadaşlarıyla geçirip eğlenmiş oluyorlar. Ayrıca gençlerin, Satrancın katkısı olan hem düşünme hem de sorgulama yetenekleri de gelişiyor.
 
  Salihli Gençlik Merkezi gerek satranç kursları gerekse diğer kurslar ile gençleri hem eğitim hem de gelişimine katkı sağlarken aynı zamanda kötü alışkanlıklardan ve bilgisayar, telefon gibi bağımlılıklardan uzak durmasını da sağlıyor. 
 
“Okul başarısına da katkı sağlıyor”
  
   Salihli Gençlik Merkezi satranç eğitmeni Mustafa Bedir; “Satranç eğitim çağındaki çocukların zihinsel gelişimine katkı sağlıyor. Birçok ülkede ilkokul seviyesinde zorunlu ders olarak da öğretilen bir spordur. Erken yaşta satrançla tanışan çocuklar önemli zihinsel beceriler geliştiriyor ve hayatlarının tamamında bu becerilerin avantajını kullanıyor. Satranç hızlı, doğru ve çabuk düşünebilmeye yardımcı olduğu içi gençlerin satranç eğitimi ile olaylara yaklaşabilme yeteneği de artıyor” dedi.
 
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.