Salihli TV

Mevlütlü Mahallesi biran evvel kavşağını istiyor

Salihli'nin, Mevlütlü Mahallesi sakinleri geçtiğimiz dönemlerde Alaşehir-Denizli yolunun yapımından sonra mahallenin çıkış noktasının ortadan bariyerler ile kapatılmasının ardından birçok sorunla karşılaştıklarını belirterek bir an önce yolun bariyerler ile kapatılan kısmının tekrar açılmasını istiyorlar.

Mevlütlü Mahallesi biran evvel kavşağını istiyor
12 Ağustos 2017, Cumartesi
  Salihli Mevlütlü Mahallesi sakinleri özellikle üzüm sezonunun başlamasıyla yolun karşı tarafında bulunan üzüm bağlarına geçmekte çok fazla sorun yaşadıklarını belirttiler. Mevlütlü Mahalle muhtarı Ünver Bozkaya; “Bu bariyerlerin kapalı olmasından dolayı köye Salihli tarafından gelen vatandaşlarımız 5 km fazladan yol gidip Kavaklıdere kavşağından dönüp geri gelmek zorunda kalıyor. Alaşehir tarafına gidecek vatandaşlarımız ise 10 km ileriye gidip Beylikli kavşağından dönüp gelmek zorunda kalıyor bu da bizim için hem masraf hem de zaman kaybına sebep oluyor” dedi.
 
“Birçok ölümlü kaza meydana geldi”
 
    Bazı vatandaşların yolun çok uzadığı için bariyerlerin bitiş noktasından karşı şeride geçtiğini ve bu sebeple birçok kazanın meydana geldiğini de belirten Bozkaya; ” Bazı vatandaşlarımız yolu uzatmak istemediği için bariyerlerin bitiş noktasından geçmeye çalışıyor. O da hızlı akan trafikte sorunlara neden oluyor sadece bizim mahallemizde 2017 yılında geçirdiği kazalardan dolayı 4-5 kişi vefat etti. Bunun yanında sakat kalan vatandaşlarımız da oldu”dedi.
 
“Sadece mahalleli değil çok kişi mağdur”
 
    Sadece mahalle sakinlerinin mağdur olmadıklarını belirten Bozkaya ”Yolun girişinde soğuk hava deposu ve gıda işletmesi bulunmakta ihracat yapan bir firma ve bu firmanın tırları gümrükleme yapmak için Alaşehir’e gidiyor. Sadece bu kavşağın olmamasından dolayı tırlar 25 km fazladan yol gitmek zorunda kalıyorlar. Bunun yanında mahallemizin okulu merkez okul konumunda ve çevredeki              9 köyden taşımalı sistemle öğrenciler geliyor buraya  o servisler içinde kışın bu kavşağın olmayışı işkenceye dönüşüyor.” Şeklinde konuştu.
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.