Salihli TV

Salihli'li Avukat su kesintilerinin sebebini dilekçeyle sordu

Salihli'de son günlerde yaşanan su kesintileri nedeniyle Salihlili Avukat Serkan Alkan su kesintilerinden dolayı oluşan mağduriyetlerinin ve su sorunun çözümünün ne zaman olacağı konusunda hem Salihli Belediyesi'ne hemde MASKİ'ye dilekçe ile sordu.

Salihli'li Avukat su kesintilerinin sebebini dilekçeyle sordu
08 Ağustos 2017, Salı
 
     Avukat Serkan Alkan’ın Salihli Belediyesi ve MASKİ’ye yazmış olduğu dilekçe ise şöyle; “ Bilindiği üzere ilçemizde son günlerde bazı mahallelerde hatta birçoğunda zaman zaman özellikle akşam ve gece saatlerinde süreklilik arz eder bir şekilde su kesintileri yaşanmaktadır. Su herkes için vazgeçilmez temel ihtiyaçlardan bir tanesidir.  Sıcak geçen bu yaz aylarında su kesintilerinin kronik bir hal alması kamuoyunu rahatsız etmektedir. Kesintilerin hangi sebepten olursa olsun ona yol açan arızanın veya arızaların giderilmemiş olması yanında belediye yetkililerine telefon ile ulaşıldığında kendilerininde bu kesintilerin sebebini bilmediklerini ne zamana kadar bu durumun böyle devam edeceğinden haberlerinin olmadığını söylemeleri en hafif tabir ile insan aklıyla alay etmektir.
   Manisa ili değişen Büyükşehir yasası ile birlikte Büyükşehir statüsüne geçtikten sonra konunun yerel belediye olan Salihli Belediyesi tarafından söz konusu bu su arızalarının Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi ( MASKİ ) tarafından giderileceği bu noktada şikâyetlerin MASKİ’ye yapılması gerektiği hususu tatminkâr bir cevap olmadığı gibi topu Taç’a atmaktır. Akıllı sayaç uygulamasını getiren bu yerel iktidarın önce para sonra hizmet anlayışı ile yarattığı mağduriyetler güncelliğini korumakta iken para vererek kartına su yükleyen bir vatandaşın bunun karşılığında su hizmetini günlerdir alamaması/kesintili alması takdir edilmelidir ki izaha muhtaçtır.
   İlçemizde yaşayan sade bir vatandaş olarak son günlerde yaşanan su kesintilerinin ve buna benzer problemlerin ayyuka çıkması söz konusu kesintilerin sebebinin ve kaynağının ne olduğu?  Ortalama ne kadar zaman daha bu kesinti ve susuzluk probleminin ( gün, ay ) olarak devam edeceği veya etmeyeceği sorun çözme konusunda muhatabın kim olduğu?  Yeni yaptırılan ışıklı ve ışıksız reklam panolarında bu konuyla ilgili olarak Salihli halkına bir bilgilendirme yapılıp yapılmayacağı? Hususlarındaki soruların belediye içinde bulunan ilgili biriminiz tarafından cevaplandırılmasını şahsım ve diğer vatandaşlarımız adına saygıyla talep ederim”  ifadelerine yer verildi.
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.