Salihli TV

MANİSA'DA ASKERLERİ KİM ZEHİRLİYOR?

Mübarek ramazan ayında iftar yemeklerinde askerleri zehirleyenlerden mutlaka hesap sorulmalıdır.Manisa Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi olarak daha önceki zehirlenme vakaları ile ilgili Mecliste Araştırma Komisyonu Kurulması için verdiğim araştırma önergesini reddeden AKP milletvekilleri dün ve bugün yaşanan zehirlenmelerden sorumludurlar.

MANİSA'DA ASKERLERİ KİM ZEHİRLİYOR?
18 Haziran 2017, Pazar

CHP MANİSA MİLLETVEKİLİ TBMM MİLLİ SAVUNMA  Mazlum Nurlu şu açıklamayı yaptı.

 
Son bir ay içinde Manisa’da 4. kez askerler yedikleri yemeklerden zehirlendi Daha dün doğu kışla’da askerler zehirlenmişti, Bugün iftardan sonra batı kışlada 500’den fazla asker hastanelere kaldırıldı.
 
Ambulanslar yetişemiyor. Manisa’nın en büyük askeri birliklerinde peş peşe yaşanan zehirlenme olayları artık sabrımızı taşırmaktadır.  AKP’nin ihale verdiği yandaş yemek şirketleri korundukça, vatan evlatları zehirlenmeye devam etmektedir.   
 
Mübarek ramazan ayında iftar yemeklerinde askerleri zehirleyenlerden mutlaka hesap sorulmalıdır.
Manisa Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi olarak daha önceki zehirlenme vakaları ile ilgili Mecliste Araştırma Komisyonu Kurulması için verdiğim araştırma önergesini reddeden AKP milletvekilleri dün ve bugün yaşanan zehirlenmelerden sorumludurlar.
 
Askerlerin neden zehirlendiklerinin araştırılması ve ihale alan şirketlerin siyasi bağlantılarını ortaya çıkarmak amacıyla Mecliste Araştırma Komisyonu kurulması için yeni bir önerge vereceğiz.
Ayrıca TBMM Milli Savunma Komisyonunun CHP’li üyeleri olarak, artık her gün yaşanan zehirlenme olaylarını görüşmek, Milli Savunma Bakanlığından ve Genelkurmay Başkanlığından bilgi almak üzere komisyonun acilen toplanması için başvuru yapacağız.
 
Çünkü artık bu olaylar sıradan bir zehirlenme vakası değildir. Manisa’nın en büyük birliklerinde her gün askerler zehirleniyorsa ve hiçbir tedbir alınmıyorsa ortada çok ciddi bir sorun vardır ve bu sorun giderek büyümektedir.
 
Bugün yaşanan zehirlenme vakası maalesef alınmayan tedbirlerin sonucudur. Durum çok vahimdir. 
Manisa’daki tüm sağlık personelinin acilen göreve çağrılması endişelerimizi artırmaktadır. 
Manisa’da zehirlenen askerlerimize acil şifalar diliyorum. 
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.