Salihli TV

CHP'Lİ VEKİL NURLU; "ASKER ZEHİRLENMELERİ SABOTAJ MI?"

CHP Manisa Milletvekili Mazlum Nurlu, "Manisa'da yine çok sayıda askerin zehirlenerek hastanelere kaldırıldığı konusunda bilgiler gelmektedir. İlk etapta 50 askerin hastaneye kaldırıldığı bildirilmektedir. Fakat izinde olan tüm hastane personelinin göreve çağrılması endişelerimizi daha da artırmıştır. Zehirlenme olayının yaşandığı General Seyfettin Çalbatur Kışlası 1'inci Piyade Er Eğitim Tugayında 3.000 asker görev yapmaktadır." dedi.

CHP'Lİ VEKİL NURLU;
17 Haziran 2017, Cumartesi

  Askerlerimiz zehirleniyor, Meclis’te bir araştırma komisyonu kuralım, bu konuyu araştıralım diyerek verdiğimiz önergeyi daha üç gün önce reddeden AKP Milletvekilleri askerlerimizin zehirlenmelerinden ve ölümlerinden sorumlu olacaklardır şeklinde konuşan Nurlu şöyle devam etti;    “Milli Savunma Komisyonu Üyesi Milletvekili olarak salı günü Mecliste yaptığım konuşmada Araştırma Komisyonu kurulmasının neden zorunlu olduğunu anlatmıştım.Çünkü artık bu olay sıradan bir zehirlenme vakası değildir.Manisa’nın en büyük birliklerinde askerler sık sık zehirleniyorsa ve hiçbir tedbir alınmıyorsa ortada çok ciddi bir sorun vardır. Sabotaj ihtimali de artık değerlendirilmeli ve askerlerin neden zehirlendikleri kamuoyu ile paylaşılmalıdır.Manisa’da kışlalara yemek ve gıda temin eden tüm şirketlerle sözleşmeler feshedilmeli ve sorumlular mutlaka cezalandırılmalıdır.   20 gün içerisinde kışlalarda yaşanan zehirlenme vakaları, Manisa'da binlerce askerin içinde bulunduğu tehlikeli durumu gözler önüne sermektedir.Eğer zehirlenme vakalarının üzeri yine örtülmeye çalışılırsa, asker zehirlenmelerinin devam edeceğinden endişeliyiz.Çünkü Soma’da facia geliyor dediğimizde, kulak tıkayanlar yüzünden maalesef 301 işçimiz hayatını kaybetti. Aynı acılar yaşansın istemiyoruz.Vatani görevini yapan Mehmetçiklerimiz hepimizin evladıdır. Bu yaşananlar hiç bir vatandaşımızın kabul edeceği bir durum değildir. Manisa’da zehirlenerek tedavi altına alınan askerlerimize acil şifalar diliyorum” dedi. 

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.