Salihli TV

Çipli kimlik kartlarınız sizleri bekliyor

2017'ye girilmesiyle zorunlu hale gelen çipli kimlik kartları bulunulan nüfus dairelerinde vatandaşlarımızı beklemekte.

Çipli kimlik kartlarınız sizleri bekliyor
15 Haziran 2017, Perşembe
 Salihli İlçe Nüfus Müdürü Asım Güven’den aldığımız bilgiler doğrultusunda Nüfus cüzdanı başvuruları devam ediyor.  Yeni nüfus cüzdanlarına sahip olmak için 1 adet biyometrik fotoğraf ve eski nüfus cüzdanı gerekiyor. Nüfus cüzdanını kaybeden vatandaşlar; Ehliyet, Pasaport, Evlilik cüzdanı ile de başvuru yapabilecekler.
   Randevu almaya gerek olmadan yapılan başvurularda 2 adet adres verilecek ve verilen adreslere nüfus cüzdanınız basıldıktan sonra PTT kargo ile size gönderilecek. Adreslere ulaşılamadığı takdir de ilçe nüfus dairelerine geri gönderilen kimlik kartları sahiplerine telefon numaraları üzerinden ulaşılmaya çalışıyor. Hiçbir şekilde sahibine iletilemeyen kimlik kartları kırılarak, vatandaşlardan tekrar başvuru yapması isteniyor. 
   Aldığımız bilgiler doğrultusunda hafta içi 17:00-19:00’a kadar mesai yapan Salihli İlçe Nüfus Müdürlüğü cumartesi günleri de 09:00-17:00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet veriyor.
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.