Salihli TV

CHP'li Kocabıyık çiftçilere geçmiş olsun dileklerinde bulundu

Salihli CHP İlçe Başkanı İsmet Kocabıyık Salihli'de son bir haftadır meydana gelen dolu ve sağanak yağışlar sonrası çiftçilerin mağdur olduğunu belirterek açıklamalarda bulundu.

CHP'li Kocabıyık çiftçilere  geçmiş olsun dileklerinde bulundu
14 Haziran 2017, Çarşamba
    Kocabıyık; “Salihli’de son bir haftadır meydana gelen dolu ve sağanak yağışlar sonrası bir çok tarla ve bahçe büyük zarar gördü. İlçemize bağlı Adala, Gökçeköy, Kırdamları, Çavlu, 
Çapaklı ve Süleymaniye mahallelerinde yoğun hissedildi.
Adala  ve Süleymaniye'de bağlara ve domates bahçelerine, Kırdamları Mahallesinde tütün tarlalarına büyük zarar verdi. Bir kaç gün önce de Allahdiyen, Bahçecik ve Gökköy Mahallelerinde afetten dolayı kiraz elma ceviz ve armut bahçelerini dolu vurmuş ve zarar yüzde 90'a ulaşmıştır. Dolu  yağışının üzüm tanelerini parçaladığı ,yoğun yağışın domates mısır  ve buğday ekili olan tarlalar su altında kaldı. Üreticiler perişan oldu. Bu felaketten zarar gören tüm emekçi çiftçilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Yetkili kuruluşların ve devletin mahsülleri zarar gören tüm çiftçilerimize gereken desteği vermesini temenni ediyorum” dedi. 
 
 
 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.