Salihli TV

SALİHLİ'DE CEZAEVİ FİRARİSİ POLİSE ATEŞ AÇTI

Salihli'de polisten kaçan bir cezaevi firarisi ekiplere silahla ateş açtı. Şahıs, İzmir'e kaçarken bir yolcu otobüsünde yakalandı.

SALİHLİ'DE CEZAEVİ FİRARİSİ POLİSE ATEŞ AÇTI
11 Haziran 2017, Pazar

Salihli'de polisten kaçan bir cezaevi firarisi ekiplere silahla ateş açtı. Şahıs, İzmir’e kaçarken bir yolcu otobüsünde yakalandı.


Olay E-96 Karayolu Caferbey Mahallesi mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye, Sart Mahallesi istikametinden Salihli istikametine elektrikli bisikletle (EKOBİS) gitmekte olan kişinin cezaevi firari olduğu ihbarı üzerine harekete geçen Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, aracı durdurmak istedi. Ancak cezaevi firarisi A.Ç., elektrikli bisikleti bırakarak tarlaya girdi ve polise ateş açtı. Polislerinde ateşe karşılık vermesi üzerine zanlı, karanlıktan da faydalanarak kaçtı.


Alanı ablukaya alan ekipler, takviye ekiplerle birlikte geniş bir alan üzerinde arama yaptı. Uşak Açık Cezaevinden 31 Mayıs’ta firar ettiği ve hakkında Uşak Sulh Ceza Hakimliği tarafından yakalama kararı bulunduğu öğrenilen A.Ç, yapılan araştırma neticesinde bir yolcu otobüsünde İzmir’e kaçarken yakalandı. Şahıs ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.

Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.