Salihli TV

SALİHLİ'DE BAĞLARDA ZARAR BÜYÜK, ÇİFTÇİ PERİŞAN

Geçen gün Salihli'de meydana gelen şiddetli yağmur ve fırtınadan sonra bağlarda zarar ziyanın çok büyük olduğu ortaya çıktı.

SALİHLİ'DE BAĞLARDA ZARAR BÜYÜK, ÇİFTÇİ PERİŞAN
11 Haziran 2017, Pazar

Geçen gün Salihli’de meydana gelen şiddetli yağmur ve fırtınadan sonra bağlarda zarar ziyanın çok büyük olduğu ortaya çıktı.

Yağmur ve fırtınanın Çökelek ve Emirhacılı köylerine verdiği zararın çok büyük olduğu tespit edildi.


On dekar bağının yüzde seksenden fazlasının yere yatmış olduğunu gören Çökelek köylü bağcı Mustafa Kaçar; “Hasar çok büyük perişan durumdayım” dedi. İyi ki bu sene Tarsim’e bağ direklerini de sigorta yaptırmıştım gördüğünüz gibi fırtına sadece üzümlere, yapraklara zarar vermekle kalkmamış beton direkleri de domino taşı gibi devirmiş diyen Kaçar yere yatmış bağı ile nasıl başa çıkacağına şaşırdığını belirtti.

 

TARSİM’de görevli eksperlerin hasar tespit çalışmalar yapmaları için gelmelerini beklediklerini söyleyen Ali Kaçar ise bu yıl çiftçilerin işi çok zor. Üzüm bağlarını yerle bir eden fırtına ekin tarlalarına da büyük zarar vermiş. Birkaç gün sonra biçilecek olan buğday başakları yere yattığından hem biçimi zor olacak hem de mahsul beklenen den çok az olacak dedi.

 

 
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.