Salihli TV

Salihli kirazını ceviz büyüklüğündeki dolu yağışı vurdu

Şiddetli yağış ve ceviz büyüklüğündeki dolu yağışı nedeniyle özellikle Salihli Allahdiyen, Gökköy ve Bahçecik mahallelerindeki kiraz üreticileri perişan oldu.

Salihli kirazını ceviz büyüklüğündeki dolu yağışı vurdu
04 Haziran 2017, Pazar
       Şiddetli yağış ve dolu nedeniyle özellikle Allahdiyen, Gökköy ve Bahçecik mahallelerindeki kiraz üreticileri perişan oldu.
 
    Dünyaca ünlü Salihli kirazı hasat edilmeden dalında kaldı. Gökköy ve yöresinde etkili olan şiddetli sağanak ve ceviz büyüklüğündeki dolu nedeniyle kirazlar büyük hasar gördü ve üretici mağdur oldu. 
 
   Kiraz’ın bölgede birçok insanın gelir kaynağı olduğunu ifade eden Gökköy Mahalle muhtarı Arif Şenkal “Özellikle bölgemizde yetişen Kirazın tamamı son yıllarda Avrupa ülkelerine ihraç ediliyordu. Ancak felaket üstüne felaket yaşıyoruz. Yağmur ve ceviz büyüklüğündeki dolu köylümüzü perişan etti. Yaşlılarımız bile ömürlerinde böyle afat olduğunu görmemişler çok büyük dolu afeti oldu. 
 
   Çamur hamamı, Gökköy, Allahdiyen ve Bahçecik köylüleri olarak bu yıl Kiraz hasadımız başlamadan bitti. Zarar %100. Dolu ve yağmur kirazımızı hasat edemeden yani başlamadan bitirdi.Tüm üreticimize geçmiş olsun Allah yardımcısı olsun"dedi.
Obisis.com © 2013 - 2015 Tüm hakları saklıdır, Sitemizin tasarımı ve içeriği T.C. yasalarınca tescil ile korunmaktadır. Tamamı veya kısmen kullanılması durumunda adli takip başlatılacaktır.